Kamizelki i bezrękawniki dla pracowników – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Modna i funkcjonalna odzież robocza bardzo często stanowi najlepszą wizytówkę firmy. Bezrękawniki robocze i ocieplane kamizelki sprawdzają się w wielu branżach – to rozwiązanie, które umożliwia swobodne wykonywanie pracy w różnych warunkach pogodowych. Można zamówić je w korzystnej cenie z estetycznie wyhaftowanym logo firmy, także w ilościach hurtowych. Na co jednak zwracać uwagę przy zakupie, by mieć pewność, że będą odpowiednie dla pracowników?

Modne i wygodne kamizelki robocze

Ciepłe i wygodne kamizelki i bezrękawniki robocze doskonale sprawdzają się jako odzież robocza do zadań specjalnych. Są bardzo uniwersalne, wygodne i wytrzymałe. Mogą być noszone przez większą część roku, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Można zamówić bezrękawniki, które będą dostosowane do bardzo różnych warunków pogodowych – będą gwarantowały komfort termiczny i ochronę przed wiatrem, mogą być wodoodporne. Warto szukać modeli wyposażonych w kołnierz ze stójką, który bardzo dobrze chroni okolice szyi i zapobiega przeziębieniom.

Bezrękawniki i kamizelki robocze mają zdecydowaną przewagę w stosunku do zwykłych kurtek: nie krępują ruchów, dzięki czemu znacznie lepiej sprawdzają się w pracach, które wymagają wysiłku fizycznego na zewnątrz. W bezrękawniku pracownik czuje się znacznie swobodniej, dzięki czemu ma możliwość bardziej precyzyjnego wykonywania powierzonych mu zadań. W zależności od pogody bezrękawniki można nosić zarzucone na koszulę, bluzę lub kurtkę. Są lekkie i mają kompaktowe wymiary. Można zamówić kamizelki robocze idealnie dostosowane do potrzeb konkretnej firmy – w dowolnym kolorze i z wybranym nadrukiem.

Wybierz bezrękawniki robocze, które będą dostosowane do warunków pracy

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, które bezrękawniki robocze są najlepsze. Wybierając konkretny model zawsze należy zwracać uwagę przede wszystkim na to, by były one dostosowane do warunków, w których wykonywana jest praca. Należy przy tym uświadomić sobie, że zupełnie innego fasonu będzie potrzebował kasjer-sprzedawca obsługujący klientów w ogrzewanym pomieszczeniu, innego kierowca ciężarówki, a jeszcze innego pracownik chłodni czy leśniczy. O ile dla osoby pracującej w pomieszczeniu idealnie sprawdzi się po prostu lekki bezrękawnik, to zupełnie inne modele będą odpowiednie dla pracowników, którzy wykonują ciężkie prace fizyczne na zewnątrz, a w swojej pracy muszą niejednokrotnie zmagać się również z trudnymi warunkami klimatycznymi.

Z jakiego materiału powinny być wykonane kamizelki i bezrękawniki robocze?

  • Bezrękawniki polarowe – doskonale sprawdzą się w przypadku osób, którym zależy przede wszystkim na komforcie cieplnym. Bezrękawniki z polaru polecane są pracownikom chłodni czy kierowcom ciężarówek. Wynika to ze specyfiki polaru. To bardzo przyjemny w dotyku materiał, który przepuszcza powietrze i doskonale chroni przed zimnem, jednak nie zapewnia ochrony przed wiatrem ani deszczem – co jest pewnym ograniczeniem w przypadku osób, które chciałyby pracować w bezrękawnikach na zewnątrz.
  • Bezrękawniki typu „softshell” – polecane są przede wszystkim osobom, które wykonują różnego rodzaju prace fizyczne na zewnątrz, takim jak: budowlańcy, murarze, ogrodnicy, czy służby ratunkowe. Bardzo często wybierane są również dla branży turystycznej czy sportowej. Tkanina typu „softshell” doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest zręczność i swoboda ruchów. Tego typu bezrękawnik z pewnością nie będzie ich krępować. Trójwarstwowa tkanina została zaprojektowana tak, by idealnie chronić przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Wewnętrzna warstwa znajduje się bezpośrednio przy skórze i została wyposażona w przepuszczającą powietrze membranę. Środkowa warstwa to najczęściej polar odpowiadający za komfort termiczny. Na zewnątrz umieszcza się tkaninę, która chroni przed wiatrem, a w niektórych przypadkach również deszczem – może być ona wodoodporna.
  • Bezrękawniki pikowane – są to bezrękawniki, które zapewniają duży komfort cieplny i w związku tym mogą być wykorzystywane przez pracowników bardzo różnych branż wykonujących prace na zewnątrz przy różnorodnych pogodach, na przykład geodeci czy pracownicy myjni samochodowych. Dobrej jakości bezrękawniki pikowane chronią nie tylko przed zimnem, ale wiatrem oraz deszczem. Wewnątrz może być zastosowane ocieplenie puchowe lub z materiałów syntetycznych.

Strój roboczy powinien być wizytówką firmy – stawiaj na jakość!

Nie bez znaczenia pozostaje także estetyka odzieży roboczej. W wielu przypadkach stroje robocze postrzegane są jako wizytówka firmy. Pracodawcy, które zamawiają dla swoich pracowników najtańsze, byle jak uszyte stroje, mogą być postrzegani jako nieprofesjonalni, skąpi i niedbający o personel. Oczywiście, odzież służbowa musi być przede funkcjonalna, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by była również estetyczna.

Zawsze przed dokonaniem zamówienia warto obejrzeć dokładnie produkty firmy i zwrócić uwagę na sposób ich wykonania: czy szwy są mocne i staranne, czy materiał jest ładnie wykończony, czy logo firmy zostało wyhaftowane z dużą dbałością o szczegóły? Dobrym pomysłem może być również zamówienie najpierw kilku sztuk odzieży służbowej, w celu ich przetestowania, a dopiero, gdy spełnią one oczekiwania dokonanie zamówienia hurtowego.

Nasza firma umożliwia Państwu zamówienie produktów, które pozwolą pracownikom wykonywanie prac także przy niekorzystnych warunkach pogodowych, a przy tym będą bardzo trwałe i estetyczne. Nasze stroje robocze to najlepszy wybór dla firm, które w każdej sytuacji stawiają na jakość.

W NASZEJ OFERCIE ODZIEŻY ROBOCZEJ ZNAJDĄ PAŃSTWO ROWNIEŻ:
Bluzy robocze
Kurtki robocze

Formularz /

Potrzebujesz innych rozwiązań? Wypełnij formularz

Wypełnij formularz podając jak najwięcej szczegółów dotyczących Twojego zapytania.

Jeśli masz wątpliwości zadzwoń do nas: +48 502 468 561.

(termin dostawy, hafty)

Administratorem danych osobowych jest firma P.P.U.H. Ultrek z siedzibą w Łomnica Zdrój 404, 33-350 Piwniczna-Zdrój. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania pytania. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści danych i prawo poprawiania danych.

(C) 2016 polary-reklamowe.pl – polary firmowe i reklamowe z haftem. Kopiowanie zabronione.

--------------------------
tel. +48 502 468 561
e-mail: biuro@polary-reklamowe.pl