Odzież odblaskowa (polary odblaskowe, bluzy, koszulki polo, t-shirty)

Bezpieczeństwo jest najważniejszym aspektem, o jaki należy zadbać, organizując pracę czy przebywając na terenie zakładów i przedsiębiorstw, gdzie należy zachować szczególną ostrożność. Lepsza widoczność poszczególnych osób to pierwszy i najłatwiejszy krok w kierunku zadbania o właściwe warunki przebywania w niebezpiecznych miejscach. Zapewnia to odzież odblaskowa, dzięki której niejednokrotnie możliwe staje się uniknięcie wypadków, często kończących się trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet utratą życia.

Odzież odblaskowa kojarzona jest głównie z placami budowy oraz miejscami, gdzie prace wykonuje ciężki sprzęt lub prowadzone są działania na wysokościach. Jednak tego typu środki bezpieczeństwa stosowane są również przez osoby przebywające na drogach, w miejscach ruchu pojazdów czy pomieszczeniach, w których obecne są różne czynniki ryzyka. Ubrania odblaskowe są też bardzo przydatne osobom, które pełnią rozmaite funkcje i powinny być widoczne.

Odzież odblaskowa – co to takiego?

Odzież odblaskowa to środek ochrony indywidualnej, który powinien być zapewniony przez pracodawcę wszystkim pracownikom przebywającym w strefach zagrożonych niebezpieczeństwem. Określa to kodeks pracy w art. 2376 (Dz. U. 1974 Nr 24 poz. 141). Jednocześnie bardzo ważne jest, aby wybór i zakup odzieży dla pracowników nie był dziełem przypadku.

Poszczególne rodzaje ubrań z odblaskami powinny być wykonane z odpowiednich materiałów oraz spełniać odgórne kryteria co do tkanin, barw, czy konstrukcji poszczególnych modeli. Odzież powinna odznaczać się najwyższą jakością wykonania i możliwością wyboru dopasowanych do pracowników rozmiarów. Musi też być komfortowa oraz wygodna w codziennym noszeniu tak, aby nie krępowała i nie utrudniała noszącym je osobom wykonywania codziennych obowiązków. Takie właśnie są oferowane przez nas modele polarów odblaskowych, bluz, T-shirtów oraz koszulek polo.

Odzież odblaskowa znajdująca się w naszej ofercie dzięki zastosowaniu odpowiednich i wysokogatunkowych materiałów zapewnia skuteczne sygnalizowanie znajdowania się pracownika w danej strefie zagrożenia. Dzięki właściwej kolorystyce i trwałemu nasyceniu barw osoba użytkująca odzież jest doskonale widoczna zarówno w dzień, jak i w nocy. Materiały, z których wykonana jest nasza odzież, są odporne na blaknięcie oraz spieranie tak elementów odblaskowych, jak i barwy tkanin, dzięki czemu zakupione artykuły będą służyły długo i zachowają swój fason w niezmienionej formie nawet po bardzo wielu praniach. Nasze produkty wykonane są z dwóch rodzajów wysokiej jakości materiałów.

Tkaniny podstawowe to fluorescencyjne materiały w barwie żółtej oraz pomarańczowej. Stanowią one tło dla dodatkowych elementów wykonanych z odpornych na ścieranie odblasków, które umieszczone są zarówno na korpusie odzieży, jak i na rękawach. Te fragmenty charakteryzują się odbijaniem światła w kierunku jego źródła. Dzięki temu osoba nosząca ubranie tego typu widoczna jest niemal od razu i z bardzo dalekiej odległości. W ofercie dostępne są również bluzy oraz polary, w które wkomponowany został materiał w odcieniach szarości, dzięki czemu wszelkie zabrudzenia podczas wykonywania obowiązków, są znacznie mniej widoczne oraz łatwiejsze w dopraniu.

Nasza oferta odzieży odblaskowej ostrzegawczej

W naszej ofercie znajdą Państwo odzież odblaskową dopasowaną do różnych warunków, w tym zróżnicowanej pogody. Z łatwością dobrać można ciepłe i lekkie polary neon (z materiałów o jaskrawych kolorach) i bluzy oraz świetnie prezentujące się koszulki polo z odblaskami czy też klasyczne t-shirty. Dzięki takiemu wyborowi nasza odzież odblaskowa dedykowana jest nie tylko firmom, ale również osobom prywatnym. Zarówno koszulki, jak i polary czy bluzy, świetnie sprawdzą się podczas spacerów, wędrówek górskich czy wycieczek rowerowych. Zapewnią nie tylko komfort i ciepło, ale też wysoki poziom bezpieczeństwa.

Oferowane przez nas polary odblaskowe zaliczają się do wysokiej kategorii widoczności (kategoria 3) i dostępne są w kolorach żółtym oraz pomarańczowym. Wszystkie modele zapinane są na wysokiej jakości zamki błyskawiczne na całej długości. Posiadają kołnierz w postaci stójki oraz dwie kieszenie również zapinane na zamki. Dostępne modele wyposażone są w certyfikowane taśmy odblaskowe umieszczone zarówno na rękawach, jak i korpusie i umiejscowione są w sposób poprzeczny oraz podłużny. Polary posiadają na dole ściągacz, co pozwala je idealnie dopasować do sylwetki oraz dodatkowo zadbać o ciepło. Wszystkie modele dostępne są w rozmiarach od M do 3XL.

Bluzy odblaskowe dostępne są w rozmiarach od S do 4 XL oraz kolorystyce żółtej i pomarańczowej. Modele wyposażone zostały również w kontrastowe pasy robocze w kolorze szarym, boczne kieszenie zapinane na zamek oraz kołnierz zasłaniający szyję lub możliwy do wywinięcia.

Koszulki polo oraz t-shirty dostępne są w rozmiarze od S do 5 XL. Oba typy występują w wersji męskiej oraz unisex i wyposażone zostały w wysokiej jakości certyfikowane paski odblaskowe. Do wyboru są wysokiej jakości modele w kolorze fluorescencyjnym żółtym oraz pomarańczowym. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą poszczególnych produktów. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszej odzieży.

(C) 2016 polary-reklamowe.pl – polary firmowe i reklamowe z haftem. Kopiowanie zabronione.

--------------------------
tel. +48 502 468 561
e-mail: biuro@polary-reklamowe.pl